Upravit stránku

HoRolezEc Jarda Kupr

Jarda Kupr je prostě fajn člověk. Učí na katedře Tělesné výchovy a sportu na Technické univerzitě v Liberci, vede horolezecký oddíl. Známe se díky skautingu, a jak známo, přátelství uzavřená ve skautu jsou pevná a trvalá. Tak spolu přátelí i naše rodiny. Jardu uznávám za mnohé a zároveň mnohé, co umí a dělá, já neumím vůbec. Ačkoliv se často dotkl velkých výšin, je pořád nohama na zemi a obdivuhodně normální. Sám sebe nazývá horským turistou, no je zkrátka skromný a slušný chlapec.

MOC komunikace

Motto: „Buďte opatrní. Lidi rádi slyší to, co už vědí. Cítí se nesví, když jim začnete říkat nové věci. Nové věci nejsou to, co čekají“.

(Terry Pratchett: Úžasná zeměplocha)

AK SI UCHOVAT A R

MOC NAD NEMOCÍ

Nahlíženo jazykově: mít moc, znamená ovládat emoce. Své i druhých. Pokud se nám to nedaří, mohou být nablízku nemoce. O lékařském pohledu nejenom na tato témata jsme si povídali s MUDr. Robertem Tomášem, Ph.D. z Neurochirurgického oddělení Nemocnice Na Homolce Praha.

 

V průzkumech o nejprestižnější povolání již dvacetpět let vítězí profese lékaře, a to s více než desetibodovým náskokem. V posledním šetření (únor 2016, Sociologický ústav ČR) této profesi dalo maximum 99 bodů 44 % dotazovaných.