Upravit stránku

V minulém týdnu jsme pro naše klienty uspořádali seminář s názvem Koukátko do budoucnosti, kde všichni hosté dostali své koukátko a také do něho pohlédli, aby uzřeli svou budoucnost.  Každé koukátko bylo originál a tak každý mohl vidět to své.

Příjemné pocity z tohoto odpoledního semináře mi zůstaly, ale nahradily je zážitky spojené s volnými dny, které nastaly díky státnímu svátku a také řádné dovolené, protože děti měly ve škole prázdniny. A to byla příležitost vydat se do míst, kde jsem ještě nebyla.

Díky návštěvě Technického muzea v Brně se mi však pocity spojené se seminářem velmi oživily a zintenzivnily. V muzeu jsem nic netušíc vstoupila do místnosti, kde stála zvláštní obrovská skříň  a chvíli jsem nevěděla, co si mám o tomto technickém unikátu myslet. Nabízelo se, abych nakoukla do kukátek, kterých tam bylo plno. A vida! Vidím fotografii z Mariánských Lázní a vypadá, jako by byla ve 3D!  A ejhle! Cink a fotografie se mění za jinou. A zase cink a přijíždí nová fotografie. Jsem ohromena.  Je to úžasný stroj! A tak sedím a koukám a čekám, kam zase nakouknu. Střídají se fotografie lázní z celé České republiky. Sedím jako přikovaná a užívám si to.

Co je to tedy za stroj? Jmenuje se Stereoprohlížečka tzv. Kaiser-Panorama pro 25 diváků. Fotografie lze měnit a v muzeu je vyměňují každý měsíc. Mají už poměrně zajímavou sbírku i původních fotografií. Takto se lidé bavili na začátku minulého století.  Více informací o této technické památce naleznete zde. (nové okno) Anebo si zajeďte do Brna do Technického muzea.

Jak jsem v té místnosti se stereoprohlížečkou stála, nedalo mi to a představila jsem si sama sebe, jak píši tento článek (byla jsem OUT). A hned jsem pořídila fotografii, abyste si to mohli lépe představit. A rázem jsem byla IN a užívala jsem si to spojení s historií, to milé „zastavení se“ a „nikamnespěchání“.

Věra Růžičková
Key Account Manager Aperta, s.r.o.

Stereoprohlížečka