Upravit stránku

V uplynulém měsíci se mi vrátila „záhada“, s níž se setkávám již delší dobu, v různých obměnách a jejíž příčiny a tím i řešení neznám.

Byl jsem na koncertě ZZ Top v Praze, který se odehrával v hokejové hale. Stál jsme na ploše (slovo kotel je příliš silné). Koncert to byl hojně navštívený, všude kolem mě byli lidé. Postávali, někteří seděli. To vše až do okamžiku, kdy začal koncert. S prvními takty jižanské rocku se mnoho lidí dalo do pohybu. Neustále kolem mě někdo procházel. Kam? Na toaletu, pro pivo, hledat známé …? Proč opakovaně? Někteří se kolem mě protlačovali v téměř přesných intervalech.

O týden později jsme letěli na dovolenou. V dostatečném předstihu, jak je zvykem daným i instrukcemi, jsme byli na letišti. Vše probíhalo podle časového plánu, který jsme znali. Žádné prodlevy. Startovali jsme přesně. Po získání letové hladiny zhasly symboly, jež přikazují pasažérům zůstat připoutaný na svém místě. V tu chvíli se vztyčilo několik dospělých, aby se vydali na cestu k toaletám. Je to jen reakce na nervozitu způsobenou letadlem? Nejsem si tím příliš jist, neboť to samé jsem několikrát zažil i v autobuse.

"Máte podobnou zkušenost? Znáte odpověď na to, proč se výše popsané události dějí? A pokud ano, řeknete mi ji?"

Mgr. Michal Knězů Mrvka
Aperta, s.r.o.