Upravit stránku

Sedím na Setkání personalistů v Lobkowickém paláci na Pražském hradě a poslouchám rozhovor s panem profesorem Cyrilem Höschlem. Téma, kterému se věnuje, mi evokuje vzpomínku na únor 2003.

Tehdy mi zazvonil doma telefon (tenkrát ještě pevná linka) a v něm se ozval Olda Kvasnička s nabídkou, zda nechci pracovat v jeho firmě. Znali jsme se z dřívější doby, když jsme se potkávali při společných pracovních aktivitách. V únoru 2003 jsem byla už skoro tři roky na mateřské dovolené a zcela jsem opustila kontakty s pracovním světem a věnovala jsem se pouze svým dvěma dcerám. Oldovu nabídku jsem hned nechápavě odmítala, protože mladší dceři nebyl ještě ani jeden rok. Olda však naléhal, abych o tom přemýšlela a ozvala se mu do čtrnácti dnů.

Když se vrátil manžel z práce, líčila jsem mu Oldovu nabídku jako nepochopitelnou záležitost a spíše jako zábavnou historku. Manžel však reagoval pro mě zcela překvapivě. „A proč ne?“. Na mateřské dovolené může být přeci on! Měla jsem spoustu důvodů, proč NE. Rozhodně jsem vůbec neuvažovala o tom, že bych ukončila předčasně mateřskou dovolenou a pospíchala do práce. Viděla jsem před sebou ještě dva roky, kdy budu doma jako matka na plný úvazek. Vždyť to teprve začínalo být zajímavé! A ke všemu bych musela změnit zcela svůj obor. A odejít zcela ze sociálních služeb … A ke všemu ještě kojím! A … a dost.

Musela jsem se na tuto nabídku podívat zcela novým pohledem. Možná už trochu optikou Aperty, do které jsem se nakonec rozhodla nastoupit. V srpnu 2013 to bude 10 let. A musím přiznat, že jsem vstoupila do prostoru plného příležitostí a otevřených možností.

Věra Růžičková
Key Account Manager 
Aperta, s.r.o.